Hakkımızda

İNŞEL; Türkiye’ de yapı teknik donanımı hizmetleri sağlamak amacı ile 1995 senesinde kurulmuştur.

  • 1975 senesinden itibaren GTZ (Alman Teknik Yardımlaşma Kurumu) projelerine yönelik, Almanya’da teknik danışmanlık konusunda faaliyet gösteren Planung Engineering Manegement GmbH firmasının uzantısı olarak, Türkiye’ de yapı teknik donanımı hizmetleri sağlamak amacı ile 1995 senesinde kurulmuş olan İNŞEL Yapı ve Teknik Donatım Sistemleri Ltd. Şti. ofis, okul, fabrika binalarının mekanik tesisat işlerine ve anahtar teslimi Temiz ve Steril Alan yapı teknik donatımına ve iklimlendirilmesine uzmanlaşmıştır.
  • Siemens firmasının Kartal’daki tesislerinin yapı teknik donanımı işini yüklenerek uygulama faaliyetine başlayan firmamız, Karstadt Istanbul, Metro Bursa, Kühne Nagel, Koç lisesi, Nobel, Kazakistan Nobel AFF ve Kazakistan Samal lüks konut, alışveriş merkezi, ofis, okul binası gibi projelerin mekanik tesisat sistemlerini uygulamıştır.
  • Bunun dışında özel bilgi gerektiren Türkiye’ deki ilk hassas ısı ve nem kontrollu (22º C +/- 0,1º K) Ulusal Metroloji Enstitüsünün laboratuarlarının daha sonra Japon Teknik Yardımlaşma Organizasyonu (JICA) ile birlikte ilk üst derecede mikrobiyolojik koruma gerektiren P3 tüberkuloz laboratuarının yapımı, yine Türkiye’ de ilk olarak 50 m³ lik bir alanda 22ºC de max. % 1 nem oranının sağlandığı SAGE projelerini gerçekleştirmiştir.
  • Türkiye’ deki tek Chip üretimi yapılan Tübitak-UEKAE klas 10-100.000 Temiz Oda Sistemi, ilaç aktif madde üretimi yapılan DEPA ilaç (DEVA Holding), ilaç üretimi yapan Nobelfarma, Ulkar Kimya, Abdi İbrahim, Sanovel ilaç, Biofarma, Sabancı Üniversitesi elektronik laboratuarı temiz oda sistemi, Roketsan, Aselsan, MESA hastanesi, Yeditepe Üniversitesi Göz Hastanesi gibi projeler ile çeşitli alanlarda Temiz ve Steril Alanların yapı teknik donatım sistemleri ve iklimlendirilmesi, malzeme temini gibi konularda da uzmanlaşan İNŞEL yine bu konular ile ilgili çeşitli yurtdışı firmaların temsilciliklerini alarak faaliyet alanını genişletmiştir.
  • Temiz ve Steril Alanlar konusunda önce iklimlendirme sistemleri ile işe başlayan İNŞEL Yapı ve Teknik Donatım Sistemleri Ltd. Şti. daha sonra bütünsel planlama, duvar ve tavan sistemleri, yer kaplaması, tartım ve numune alma kabinleri, laminer akım üniteleri, elbise gibi sarf malzemelere kadar çeşitli temsilcilikler alarak faaliyet alanını Temiz Oda planlamasından anahtar teslimi taahhüte, laminer akım kabinlerinden elbise temini gibi özellikle ilaç üretim alanları için A dan Z ye komple hizmet vermeye kadar genişletmiştir.
  • Personel Bugün 49 kişilik bir çekirdek kadrosu bulunan İNŞEL Yapı ve Teknik Donatım Sistemleri Ltd. Şti.yapılacak olan projenin büyüklüğüne bağlı olarak kontrol ettiği ve eski şirket elemanı olan taşeronlar ile beraber şantiye kadrosunu ihtiyaca yönelik olarak genişletebilmektedir.
  • Şirket ortaklarından Sinan Ceran İstanbul Kültür Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olup yüksek lisansını Marmara Üniversitesi Uluslararası Kalite Yönetimi bölümü, Metin Kenter Almanya Giessen Uygulamalı Teknik Üniversitesi Isı ve Enerji Mühendisliği bölümü, Günan Önay Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği, Isı Proses bölümü mezunudur.
  • Ortaklarımızdan Metin Kenter meslek hayatına 1984 yılında Almanya’da Babcock BSH firmasında Temiz ve Steril Alan geliştirme mühendisi olarak başlamış, daha sonra Weiss Klimatechnik firmasında sıra ile Temiz Oda geliştirme, proje mühendisi, satış mühendisi, Temiz Oda bölüm müdürü, Almanya/Hessen bölgesi satış müdürü, Balkanlar ve Ortadoğu satış müdürü, Istanbul irtibat bürosu müdürü olarak görev yapmış ve 250 den fazla, çeşitli alanlarda Temiz ve Steril Üretim Alanlarınınin yapımına refakat etmiştir.