İlaç Sanayisi

İlaç üretimi ve ilaç yan sanayisinde ürünün mikrop ve mantarlardan zarar görmesini engellemek, çeşitli ürünlerin birbirine karışmasını önlemek ve ilacın dayanıklılık süresini uzatmak için üretimin steril alanlarda yapılması gereklidir.

Temiz Odaİlaç üretimi ve ilaç yan sanayisinde ürünün mikrop ve mantarlardan zarar görmesini engellemek, çeşitli ürünlerin birbirine karışmasını önlemek ve ilacın dayanıklılık süresini uzatmak için üretimin steril alanlarda yapılması gereklidir.

Bunun yanında bu ortamda çalışan personelin üründen etkilenmemesi ve bazı ürünlerin atmosfere çıkması kesinlikle önlenmelidir. Bütün bunları sağlamak için yer kaplaması, duvar ve tavan sisteminin seçiminin doğru yapılmasının yanında havanın ısı, nem ve partikül oranının da ürünün kalitesine büyük etkisi bulunmaktadır. Özellikle steril bölgelerdeki iklimlendirmenin sürekli çalıştığını dikkate alınacak olursa, odalar arasındaki basınç farklılıklarını korumak ve kontaminasyonu önlemek için doğru planlanıp ekipmanları doğru seçilmiş bir sistemin, sterilizeden ödün vermeden düşük işletme masrafları ile çalışmasının, günümüzdeki rekabet ortamında ilaç fabrikaları için ne kadar önemli olduğu ortaya çıkmaktadır.

İNŞEL çalışanlarının uzun yıllara dayanan iş deneyimi ile steril ortamların GMP ve FDA şartlarına uygun olarak yapılandırılması konusunda tasarımdan uygulamaya ve malzeme seçiminden servise kadar geniş bir hizmet ve ürün paleti bulunmakta ve yaptığı işlerle ilgili IQ, DQ ve OQ dokümanlarını hazırlamakta, ayrıca partikül ölçümü, filtre sızdırmazlık testleri, artı eksi basınç kontrollerini de yapmaktadır.

İNŞEL ayrıca, ilaç üretiminde kullanılan Hijyenik klima cihazları, Klima santralleri, Lif ve toz tutucular, Laminer akım üniteleri ve kabinleri, Numune alma, Dolum ve Tartım Kabinleri, Filtreler, Tekstil Kanal sistemleri, Temiz oda Duvar ve Tavan sistemleri, Yer kaplamaları (PHARMATERAZZO), imal eden Avrupa firmalarının temsilciliklerini yürütmektedir.