Hassas Ölçüm Odaları

İNŞEL, uzman kadrosu ile dünyada geçerli olan her türlü standartlara uygun olarak kalite kontrol laboratuvarları ve hassas ölçüm odalarının yapılaştırılmasında uzun senelere dayanan iş deneyimleri ile planlama safhasından uygulama ve servise kadar anahtar teslimi hizmet sunmaktadır.

Temiz OdaOtomobil, elektronik, optik, kağıt vs. gibi çeşitli endüstri dallarında ürünlerin geliştirilmesi, kalite kontrolleri ve ürünlerin devamlı aynı kalitede hatta daha iyi olmalarını sağlamak için hassas ölçüm odalarında ve laboratuvarlarda sabit iklim  şartlarının hakim olması gereklidir. Bazı üretim cihazlarının ve ölçüm aletlerinin kalibrasyonu da, ısı ve nem sabiti sağlanarak, çevreden gelecek her türlü etkiye kapalı ortamlarda yapılmalıdır.

Bu odalarda ısı toleransının ± 0,1 K/h veya nem toleransının ise ± %2 olması nadir değildir. Tüm laboratuvarlarda yapılan işlerin güvenilir bir şekilde yürütülmesi ve tekrarlanabilirliğinin sağlanması için özellikle laboratuvarlarda yapılan iç mimarisinin ve iklimlendirme sistemlerinin çok incelikli planlanması gereklidir.

İNŞEL, uzman kadrosu ile dünyada geçerli olan her türlü standartlara uygun olarak kalite kontrol laboratuvarları ve hassas ölçüm odalarının yapılaştırılmasında uzun senelere dayanan iş deneyimleri ile planlama safhasından uygulama ve servise kadar anahtar teslimi hizmet sunmaktadır.