BSL

İlaç sanayi, gıda endüstrisi, kimya endüstrisi ve hastanelerde yapılan ARGE çalışmaları, kalite kontrol ve analizlerin güvenilir bir şekilde yapılmasını sağlamak için artı, eksi basınç ve iklim  şartları kontrol edilebilmektedir. Özellikle mikrobiyoloji laboratuarlarında, laboratuar içinde çalışanların ve çevrenin iklimlendirme yolu ile korunması ve bu sistemin aynı zamanda öngörülen basınç, nem ve ısı toleranslarının sağlanması gereklidir.

İNŞEL,dünyada geçerli olan her türlü standartlara uygun olarak mikrobiyolojik ve genetik araştırmaların yapıldığı BSL1, BSL2, BSL3 ve BSL4 gibi çeşitli koruma klâsındaki laboratuvarlarının yapılaştırılmasında uzun senelere dayanan iş deneyimleri ile planlama safhasından uygulama ve servise kadar anahtar teslimi çözümler sunmaktadır.

İNŞEL, ayrıca, laboratuarlarda kullanılan Hijyenik ve hassas klima cihazlar, Klima santralleri, çeker ocak sistemleri, Laminer akım üniteleri, yer kaplama sistemleri ve Filtreler imal eden Avrupa firmalar için temsilciliklerini yürütmektedir.